Archív kategorií: Vystúpenia

V Kendzicoch veśelo

v_kendzicochAj tohoto roku sme sa zúčastnili na nepostupovom súťažnom festivale V Kendzicoch veśelo.  Konal sa 4. mája 2014 a bol to už 12. ročník tejto akcie. Účinkovali tam sólisti a folklórne a spevácke skupiny: Kendičan, Jožka Príhodu, Petroviančan, Záborský, Osikovčan, Dubinčan, Hertník, Hrabkovčan, Svinianka, Dubovičanka, Jak hrom, Milpošan, Malošarišanka, Brežina. Sólistov doprevádzala ľudová hudba Šarišanci. Domáci nás skvele pohostili. Na akcii bola aj ochutnávka tradičných jedál.

Celkovo sme na súťaži dopadli dobre 🙂 posúďte sami:

Valentín Schvarc – strieborné pásmo
Mária Ehlertová – strieborné pásmo
Cecília Pošiváková – zlaté pásmo

FSk Hrabkovčan si odniesla strieborné pásmo.

Zopár fotiek z akcie:

Mesiac úcty k starším 2013

ucta ka starsimObec Hrabkov organizovala aj tento rok pri príležitosti mesiaca úcty k starším posedenie pre naše babky a dedkov. 27. októbra 2013 o 15:00 to všetko začalo.

Týmto si obec chcela uctiť svojich starších občanov a ukázať im, že majú čestné miesto medzi jej obyvateľmi. Kultúrny program na tomto posedení sme zabezpečovali mi.

Program sa niesol v duchu spevu, hudby a vtipu. Trval niečo cez 30 minút. Po programe prišli naši starších pozdraviť aj poslanci – kandidáti v županských voľbách, ktoré sa onedlho budú konať. Potom nasledovalo malé pohostenie, z ktorého sa niečo ušlo aj nám 🙂

Želáme naším babkám a dedkom veľa zdravia do ďalších rokov života a veríme, že sa s nimi stretneme a budeme ich môcť vystúpením potešiť aj na budúci rok!

Ďalšie foto z akcie už onedlho, zatiaľ len taká ukážka…

A v Lipofcu na draźe

a v lipovcu na draze

FSk Bučianka Lipovce v spolupráci so starostom obce, organizovali ľudovú prehliadku piesní „A V LIPOFCU NA DRAŽE“ dňa 6.októbra 2013 so začiatkom o 14.00 hodine.

Týmto podujatím chceli oživiť folklór v ich obci a zároveň osláviť 10. výročie FS Bučianka. Všetkých priaznivcov folklóru potešili vystúpenia folklórnych skupín z blízkeho okolia, medzi ktorými bola aj naša FSk Hrabkovčan.

FSk Bučianka nás pohostila domácimi koláčmi a výborným guľášom a aj niečím na zahriatie 🙂

Týmto im chceme poďakovať za pozvanie na ich akciu a prajeme im veľa úspechov a zdaru do ďalších rokov fungovania!

Zopár fotografií z akcie si môžete pozrieť v albume: