Archív kategorií: Akcie

Koľedovaňe 2013

jaslickyI tohoto roku sme sa vybrali do dediny „po koľedovaňu“. Rozhodli sme sa, že tohoto roku to bude na Bože narodzeňe. A tak sa aj stalo. Ženy sa začínali chystať už o pol druhej, a ostatní sme prišli až na druhú na dohovorené miesto: Kultúrny dom Hrabkov. Niečo málo po druhej sme vyrazili. Nakoľko minulého roku sme boli na nižnom konci dediny, tak tohoto roku sme začali na vyšnom konci. Po prvý krát boli s nami aj naší nový mladý členovia. Veľká zima nebola, tak sme vydržali dlhšie: prešli sme asi polovicu dediny.

Ďakujeme všetkým priaznivcom FSk Hrabkovčan, ktorý nás privítali do svojich domovov a aj finančne podporili našu činnosť. Veľmi si toho vážime a vyslovujeme veľké ĎAKUJEM!

Zopár fotiek z akcie si môžete prezrieť nižšie:

Nábor do FSk Hrabkovčan 2013

vrac9l

Dňa 29. novembra 2013 od 19:00 sa uskutočnil nábor nových členov do FSk Hrabkovčan. Pozvaný boli naozaj všetci, či už cez náborové plagáty, oznam na našich stránkach, alebo prostredníctvom miestneho rozhlasu.

Boli sme prekvapený, z účasti (prišlo niečo cez 10 uchádzačov) no ešte väčšmi z vekového zloženia uchádzačov: prišli deti z 1. stupňa ZŠ, z 2. stupňa ZŠ a dokonca zo stredných škôl. Dospelý uchádzač bol len jeden. Zaujímavé je, že väčšina uchádzačov zo stredných škôl sa hlásila, žeby chceli tancovať, mladší zasa chceli spievať. Muzikant prišiel tiež jeden.

Takéto výsledky náboru znamenajú veľkú radosť, ale aj veľkú výzvu pre FSk Hrabkovčan. Tanečnú zložku zatiaľ nemáme. Momentálne sa rozbieha komunikácia s našimi kontaktnými osobami z tohoto odvetvia folklóru z iných skupín a súborov a budeme sa snažiť do konca roka zabezpečiť tanečného pedagóga, prípadne aspoň nejaké materiály, aby sme takto mohli niečo ponúknuť uchádzačom, ktorí sa zaujímali o tanec.

Najbližšiu spoločnú akciu by sme chceli mať až na Vianoce (nakoľko je teraz advent), a to koledovanie po Hrabkove.

Zopár fotiek z akcie:

Podpora festivalu spevu a historického senobrania

ZDRAVÍM VÁS FOLKLORISTI  A MILOVNÍCI ĽUDOVÝCH TRADÍCIÍ,

isto všetci viete, ktorí organizujete nejaké folklórne podujatia alebo sa na nich zúčastňujete, že okrem  vypätia a odhodlania každého zainteresovaného sú na zdarný priebeh akcie potrebné aj nemalé finančné prostriedky. A najťažšie je ich zohnať.

Aj vo Veľkom Šariši – ŠARISKE GAVAĽIRE osem rokov po sebe organizujeme podujatia v ručnom kosení trávy.

Na rok 2014  ( 7.júna) by sme chceli do tohto podujatie  pridať ešte viac autentického folklóru a pozvať viac speváckych skupín (súborov) a potom každý rok striedať. Na to potrebujeme prostriedky a tak sme podali projekt s možnosťou podpory Pivovarom ŠARIŠ – Občianska voľba. Za ten projekt však je potrebné hlasovať.

A tak Vás prosím o podporu hlasovaním všetkých, ktorým leží folklór v srdci a majú prístup k počítaču.  Každý počítač –jeden hlas. Zaberie to len maximálne 2 minúty.

webnoviny

Stačí vyhľadať stránku www.webnoviny.sk, ísť nižšie v stránke a na pravej strane je ANKETA webnovín –hlasovanie za projekty mimovládnych organizácií. Pod tým je 11 vybraných projektov a náš je FESTIVAL SPEVU A HISTORICKÉHO SENOBRANIA (predposledný). Kliknúť na krúžok pred ním a kliknúť na odoslať.

Všetko!

Skúste to takto podať aj kolegom, deťom, rodine, priateľom, sympatizantom, skoro v každej domácnosti alebo na pracovisku majú dnes počítač.

Táto možnosť je len do 3. 12. 2013.

Za ochotu a podporu vopred ďakujem!

Ing. Dušan Lukáč
ved. skupiny ŠARISKE GAVAĽIRE
OZ Klub ľudových tradícií

______________________________________________________
P.S.: Ak to vyjde tak sa v lete s niektorými FSk určite stretneme.