V Kendzicoch veśelo

v_kendzicochAj tohoto roku sme sa zúčastnili na nepostupovom súťažnom festivale V Kendzicoch veśelo.  Konal sa 4. mája 2014 a bol to už 12. ročník tejto akcie. Účinkovali tam sólisti a folklórne a spevácke skupiny: Kendičan, Jožka Príhodu, Petroviančan, Záborský, Osikovčan, Dubinčan, Hertník, Hrabkovčan, Svinianka, Dubovičanka, Jak hrom, Milpošan, Malošarišanka, Brežina. Sólistov doprevádzala ľudová hudba Šarišanci. Domáci nás skvele pohostili. Na akcii bola aj ochutnávka tradičných jedál.

Celkovo sme na súťaži dopadli dobre 🙂 posúďte sami:

Valentín Schvarc – strieborné pásmo
Mária Ehlertová – strieborné pásmo
Cecília Pošiváková – zlaté pásmo

FSk Hrabkovčan si odniesla strieborné pásmo.

Zopár fotiek z akcie:

Koľedovaňe 2013

jaslickyI tohoto roku sme sa vybrali do dediny „po koľedovaňu“. Rozhodli sme sa, že tohoto roku to bude na Bože narodzeňe. A tak sa aj stalo. Ženy sa začínali chystať už o pol druhej, a ostatní sme prišli až na druhú na dohovorené miesto: Kultúrny dom Hrabkov. Niečo málo po druhej sme vyrazili. Nakoľko minulého roku sme boli na nižnom konci dediny, tak tohoto roku sme začali na vyšnom konci. Po prvý krát boli s nami aj naší nový mladý členovia. Veľká zima nebola, tak sme vydržali dlhšie: prešli sme asi polovicu dediny.

Ďakujeme všetkým priaznivcom FSk Hrabkovčan, ktorý nás privítali do svojich domovov a aj finančne podporili našu činnosť. Veľmi si toho vážime a vyslovujeme veľké ĎAKUJEM!

Zopár fotiek z akcie si môžete prezrieť nižšie: