Archív kategorií: Udalosti

V Kendzicoch veśelo

v_kendzicochAj tohoto roku sme sa zúčastnili na nepostupovom súťažnom festivale V Kendzicoch veśelo.  Konal sa 4. mája 2014 a bol to už 12. ročník tejto akcie. Účinkovali tam sólisti a folklórne a spevácke skupiny: Kendičan, Jožka Príhodu, Petroviančan, Záborský, Osikovčan, Dubinčan, Hertník, Hrabkovčan, Svinianka, Dubovičanka, Jak hrom, Milpošan, Malošarišanka, Brežina. Sólistov doprevádzala ľudová hudba Šarišanci. Domáci nás skvele pohostili. Na akcii bola aj ochutnávka tradičných jedál.

Celkovo sme na súťaži dopadli dobre 🙂 posúďte sami:

Valentín Schvarc – strieborné pásmo
Mária Ehlertová – strieborné pásmo
Cecília Pošiváková – zlaté pásmo

FSk Hrabkovčan si odniesla strieborné pásmo.

Zopár fotiek z akcie:

FSk Hrabkovčan počuli aj v Clevelande, OH

were 1490 AMNové CD FSk Hrabkovčan odznelo už aj za veľkou mlákou! 15. decembra 2013 zazneli spevy z Hrabkova na rádiu WERE-AM 1490 v relácií Cleveland Slovak Radio, ktoré je najstarším slovenským rádiom v USA s nepretržitým vysielaním už viac ako 70 rokov.

Rádio má pokrytie na vrámci celého Clevelandu, Ohio + vysiela aj online na http://newstalkcleveland.com/, žiaľ je internetové vysielanie mimo USA blokované. Programový šéf rádia je Milan Kobulsky, rodák z Prešova (rozhovor s ním si môžete pozrieť vo videu nižšie). Popri rádiu funguje aj Slovak radio club (Slovenský rádiový klub), ktorý sa teší mnoho členom a z veľkej časti finančne sponzoruje vysielanie Clevelandského Slovenského Rádia.

Týmto sa chceme poďakovať Slovenskému rádiovému klubu, menovite Milanovy Kobulskému za propagáciu FSk Hrabkovčan v USA. Želáme všetkým Slovákom žijúcim mimo Slovenska, aby aj naďalej zachovávali našu kultúru a zvyky a nikdy nezabudli na svoje korene.